Menu Close

Directory Category: Przedszkola

Rating (average)
(0)
Business Name
Business Genre
Long Business Description

Czerwony Kapturek to przedszkole które znajduje się w Chicago w okolicy Harlem i Foster. Przedszkole zostało otworzone w 2008 roku aby służyć państwu i Waszym dzieciom.

Przyjmujemy dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Są tu trzy duże sale wypełnione zabawkami i materiałami edukacyjnymi. Ściany ozdabiają barwne ilustracje motywami bajki Czerwony Kapturek.

Bajka o Czerwonym Kapturku opowiada nam o dziewczynce która wybrała się w odwiedziny do chorej babci. Idąc przez las spotyka złego wilka który podstępnie dowiaduje się gdzie mieszka jej babcia. Wilk zjada babcię i czeka na Kapturka. Jednak w ostatnim momencie zostają obie uratowane przez gajowego.

Wybraliśmy tę bajkę jako nazwę naszego przedszkola, ponieważ pokazuje ona miłość do drugiego człowieka, umiejętność dzielenia się, pomoc słabszym, a jednocześnie przestrzega przed złem tego świata jakie symbolizuje wilk.

Chcemy przekazać te i podobne wartości naszym dzieciom. Te zadania postawili sobie nauczyciele pracującej w naszym przedszkolu, którzy mają pełne przygotywanie pedagogiczne i wieloletnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi.

Na zewnątrz dzieci mogą się bawić na placu zabaw, na którym jest dużo sprzętu dostosowanego do wieku dziecka przedszkolnego. Podłoże jest wyłożone miękką wykładziną co dodatkowo sprzyja bezpiecznej zabawie. W naszej kuchni pyszne domowe jedzenie przygotowuje wykwalifikowana kadra.

Każde dziecko traktowane jest w naszym przedszkolu indywidualnie w zależności od jego potrzeb i zainteresowań, aby czuło się bezpiecznie i konfortowo.

1371 Prospect Avenue
Des Plaines, IL 60018

Business Phone Number
(847) 795-9999